Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Black ’47 (2018) HD

Black ’47 (2018) HD

Në hakmarrjen më të errët të kohës së Irlandës ndriçon një dritë.Sep. 28, 2018 100 Min.
Your rating: 0
6.3 8 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Lance Daly
Director

Aktoret

Permbledhje

Është viti 1847 dhe Irlanda është kapluar nga uria e madhe që ka shkatërruar vendin për dy vite të gjatë. Feeney, një ushtar irlandez pasi kthehet nga lufta gjen nënën e tij të vdekur nga uria dhe vëllanë të vrarë nga britanikët. Ai bën çdo gjë që të hakmerret…

Titulli origjinalBlack '47
Vlerësimi IMDb7.0 votes
Vlerësimi TMDb8.5 15 votes