Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Blindness (2008) HD

Blindness (2008) HD

May. 14, 2008 (Canada, Brazil, Japan)121 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Gael García Bernal isKing of Ward 3
King of Ward 3
Danny Glover isMan with black eye patch
Man with black eye patch
Alice Braga isWoman with dark glasses
Woman with dark glasses
Yusuke Iseya isFirst blind man
First blind man
Yoshino Kimura isFirst blind man'
First blind man'
Maury Chaykin isAccountant
Accountant

Permbledhje

Gruaja e një mjeku bëhet i vetmi person që mund të shikojë në një qytet ku të gjithë pësojnë një verbëri të papritur dhe misterioze. Ajo shtiret si e sëmurë në mënyrë që të kujdeset për bashkëshortin e saj, ndërkohë që komuniteti përreth saj e gjen veten në kaos dhe trazirë.

Titulli origjinalBlindness
Vlerësimi IMDb6.6 61,349 votes
Vlerësimi TMDb6.3 307 votes