Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Bringing Down the House (2003) DVD

Bringing Down the House (2003) DVD

Everything he needed to know about life, she learned in prison.Mar. 07, 2003 (USA)105 Min.PG-13
Your rating: 10
7.5 2 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Steve Martin isPeter Sanderson
Peter Sanderson
Queen Latifah isCharlene Morton
Charlene Morton
Eugene Levy isHowie Rottman
Howie Rottman
Joan Plowright isVirginia Arness
Virginia Arness
Jean Smart isKate Sanderson
Kate Sanderson
Kimberly J. Brown isSarah Sanderson
Sarah Sanderson
Angus T. Jones isGeorgey Sanderson
Georgey Sanderson
Michael Rosenbaum isTodd Gendler
Todd Gendler
Betty White isMrs. Kline
Mrs. Kline

Permbledhje

Kur një djalë i vetmuar takohet me një grua në internet i cili ndodh të jetë në burg, ajo shpërthen qe të jetë me të, dhe vazhdon të bëj kërdi në jetën e tij të klasës së mesme.

Titulli origjinalBringing Down The House
Vlerësimi IMDb5.6 30,909 votes
Vlerësimi TMDb5.3 139 votes