City of Ember (2008) HD me Titra Shqip | Filmaon.com
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
City of Ember (2008) HD

City of Ember (2008) HD

Escape is the only optionOct. 07, 2008 (USA)90 Min.PG
Your rating: 0
4 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Gil Kenan
Director

Aktoret

Saoirse Ronan isLina Mayfleet
Lina Mayfleet
Harry Treadaway isDoon Harrow
Doon Harrow
Mary Kay Place isMrs. Murdo
Mrs. Murdo
Bill Murray isMayor Cole
Mayor Cole
Toby Jones isBarton Snode
Barton Snode
Tim Robbins isLoris Harrow
Loris Harrow
David Ryall isChief Builder
Chief Builder
B.J. Hogg isMayor'
Mayor'

Permbledhje

Për breza, njerëzit e qytetit të Ember-it kanë krijuar një botë mahnitëse me drita vezulluese. Por gjeneratori më i fuqishëm i Emberit po prishet… dhe llampat madhështore që  ndriçojnë qytetin kanë filluar të fiken.

Titulli origjinalCity of Ember
Vlerësimi IMDb6.5 55,030 votes
Vlerësimi TMDb6.2 501 votes