Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Gran Torino (2008) HD

Gran Torino (2008) HD

Ever come across somebody you shouldn't have messed with?Dec. 09, 2008 (USA, Germany)116 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Clint Eastwood isWalt Kowalski
Walt Kowalski
Christopher Carley isFather Janovich
Father Janovich
Bee Vang isTao Vang Lor
Tao Vang Lor
Ahney Her isSue Lor
Sue Lor
Brian Haley isMitch Kowalski
Mitch Kowalski
Geraldine Hughes isKaren Kowalski
Karen Kowalski
Dreama Walker isAshley Kowalski
Ashley Kowalski
Brian Howe isSteve Kowalski
Steve Kowalski
John Carroll Lynch isBarber Martin
Barber Martin
William Hill isTim Kennedy
Tim Kennedy

Permbledhje

Veterani idhnak dhe zemërak i luftës në Kore, Uollt Kovalski zë miqësi të rrallë me një komshiun e tij, Taon, edhe pse ky i fundit tentoi t’i vidhte Gran Torinon e tij të 1972 me kërkesën e kushëririt të tij gangster. Duke qenë që rolin e babait nuk e bëri me dy djemtë e tij, vendos t’a shlyejë duke ndihmuar Taon dhe motrën e tij, Sju, nga gangsterat.

Titulli origjinalGran Torino
Vlerësimi IMDb8.2 592,240 votes
Vlerësimi TMDb7.7 2427 votes