Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Grey Gardens (1975) HD

Grey Gardens (1975) HD

Sep. 27, 1975 (USA)100 Min.PG
Your rating: 0
4 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Ellen Hovde
Director

Aktoret

Jack Helmuth isHimself (uncredited)
Himself (uncredited)
Albert Maysles isHimself (uncredited)
Himself (uncredited)
David Maysles isHimself (uncredited)
Himself (uncredited)
Jerry Torre isHimself (uncredited)
Himself (uncredited)
Lois Wright isHerself (uncredited)
Herself (uncredited)

Permbledhje

Në vitin 1973, vëllezërit dokumentare bërës Albert Maysles dhe David Maysles vendosin për të ndryshuar fokusin e projektit të tyre të fundit nga Jacqueline Kennedy Onassis tek tezja e saj dhe kushëriri i vjetër, …

Titulli origjinalGrey Gardens
Vlerësimi IMDb7.7 8,939 votes
Vlerësimi TMDb7.2 38 votes