Kingsglaive: Final Fantasy XV (2016) HD me Titra Shqip | Filmaon.com
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Kingsglaive: Final Fantasy XV (2016) HD

Kingsglaive: Final Fantasy XV (2016) HD

Kingsglaive: Final Fantasy XVJul. 09, 2016 (Japan, USA)115 Min.PG-13
Your rating: 10
9.6 5 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Go Ayano isNyx Ulric (voice)
Nyx Ulric (voice)
Shiori Kutsuna isLunafrena Nox Fleuret (voice)
Lunafrena Nox Fleuret (voice)
Ayumi Fujimura isCrowe Altius (voice)
Crowe Altius (voice)
Keiji Fujiwara isArdyn Izunia (voice)
Ardyn Izunia (voice)
Kouichi Yamadera isDrautos (voice)
Drautos (voice)
Shozo Iizuka isIedolas Aldercapt (voice)
Iedolas Aldercapt (voice)
Tomokazu Seki isLuche Lazarus (voice)
Luche Lazarus (voice)
Yuichi Nakamura isRavus Nox Fleuret (voice)
Ravus Nox Fleuret (voice)
Wataru Takagi isPelna Khara (voice)
Pelna Khara (voice)
Tsutomu Isobe isRegis Lucis Caelum (voice)
Regis Lucis Caelum (voice)

Permbledhje

Mbreti Regis i cili mbikëqyr mbretërinë e Lukis, urdhëron ushtrinë e tij për të mbrojtur mbretërinë nga planet e perandorisë Niflhajm për të vjedhur kristalin e shenjtë që i jep Lukisit magjinë dhe fuqinë e saj.

Titulli origjinalキングスグレイブ ファイナルファンタジーXV
Vlerësimi IMDb6.9 14,252 votes
Vlerësimi TMDb6.8 155 votes