Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Metro Manila (2013) HD

Metro Manila (2013) HD

Jan. 20, 2013 (UK, Philippines)114 Min.N/A
Your rating: 10
10 2 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Sean Ellis
Director

Aktoret

Permbledhje

Në kërkim për një të ardhme më të mirë, Oskar Ramirez dhe familja e tij ikin nga fshati i tyre dhe shkojnë nw Manila. Por jeta në qytetin e madh nuk do jetë aq e lehtë sa e kishin menduar. Oskari pranohet në një kompani, e cila transporton paratë e të pasurve, me ndihmën e Ongut. Shpejt ai do ta kuptojë se pse Ongu e përkrahu duke e ndihmuar të futet në forcat e sigurisë…

Titulli origjinalMetro Manila
Vlerësimi IMDb7.6 6,354 votes
Vlerësimi TMDb7.2 52 votes