Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Saving General Yang (2013) HD

Saving General Yang (2013) HD

Apr. 04, 2013 (Hong Kong, China)102 Min.N/A
Your rating: 1
7.1 7 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Ronny Yu
Director

Aktoret

Adam Cheng isGeneral Yang Ye
General Yang Ye
Ekin Cheng isYang Yanping
Yang Yanping
Wu Chun isYang Yanzhao
Yang Yanzhao
Vic Chou isYang Yan'
Yang Yan'
Xu Fan isShe Taijun/She Saihu
She Taijun/She Saihu
Li Chen isYang Yanhui
Yang Yanhui
Yu Bo isYang Yanding
Yang Yanding
Fu Xinbo isYang Yansi
Yang Yansi
Shao Bing isKitan general Ye Luyuan
Kitan general Ye Luyuan

Permbledhje

Ne verilindje te Kinës, herët para eres sonë, dinastia “Song”, ne vitin 986 para erës sonë. Ushtria Khitan hakmerret per një masakër qe kishte ndodhur në te kaluaren, duke rrembyer gjeneralin Yang Fe dhe duke e lënë gruan e tij dhe 7 djem per ta shpetuar atë, te cilet ranë ne gracken e tyre vdekjeprurese.

Titulli origjinal忠烈楊家將
Vlerësimi IMDb6.4 2,124 votes
Vlerësimi TMDb6.1 40 votes