Shrek Forever After (2010) HD me Titra Shqip | Filmaon.com
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Shrek Forever After (2010) HD

Shrek Forever After (2010) HD

It ain't Ogre... Til it's OgreMay. 16, 2010 (USA)93 Min.PG
Your rating: 10
8.5 23 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Mike Myers isShrek (voice)
Shrek (voice)
Eddie Murphy isDonkey (voice)
Donkey (voice)
Cameron Diaz isPrincess Fiona (voice)
Princess Fiona (voice)
Antonio Banderas isPuss in Boots (voice)
Puss in Boots (voice)
Julie Andrews isQueen (voice)
Queen (voice)
Jon Hamm isBrogan (voice)
Brogan (voice)
John Cleese isKing (voice)
King (voice)
Craig Robinson isCookie (voice)
Cookie (voice)
Walt Dohrn isRumpelstiltskin / Priest / Krekraw Ogre (voice)
Rumpelstiltskin / Priest / Krekraw Ogre (voice)
Jane Lynch isGretched (voice)
Gretched (voice)

Permbledhje

Përpara se Shreku dhe Gomari të shpëtonin Princeshën Fiona në filmin e parë Mbreti Harold dhe Mbretëresha Lillia – të dëshpëruar për të hequrmallkimin e vajzës së tyre takohen me Rumpelstiltskin i cili dëshiron të bëhet mbret , në shkëmbim për të ndihmuar ata. Por, para se marrëveshja të nënshkruhet Harold dhe Lillian moren vesh se Fiona ka shpëtuar.

Titulli origjinalShrek Forever After
Vlerësimi IMDb6.3 152,303 votes
Vlerësimi TMDb6 2180 votes