Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Slumdog Millionaire (2008) HD

Slumdog Millionaire (2008) HD

What does it take to find a lost love? A. Money, B. Luck, C. Smarts, D. DestinyMay. 12, 2008 (UK, France, USA)120 Min.R
Your rating: 10
8.7 9 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Danny Boyle
Director

Aktoret

Dev Patel isJamal Malik
Jamal Malik
Anil Kapoor isPrem Kumar
Prem Kumar
Saurabh Shukla isSergeant Srinivas
Sergeant Srinivas
Irrfan Khan isPolice Inspector
Police Inspector
Jeneva Talwar isVision Mixer
Vision Mixer
Ayush Mahesh Khedekar isYoungest Jamal
Youngest Jamal

Permbledhje

Një adoleshent i cili u rrit në lagjet e varfëra të Mumbait, bëhet protagonist në emisionin  ”Kush do të bëhet një milioner?” në versionin indian. Ai është arrestuar nën dyshimin e mashtrimit, dhe ndërsa merret në pyetje, ngjarje nga historia e jetës së tij shfaqen, kjo është dhe arsyeja pse ai i di përgjigjet.

Titulli origjinalSlumdog Millionaire
Vlerësimi IMDb8.0 673,828 votes
Vlerësimi TMDb7.6 2155 votes