Tantura (2022) me Titra Shqip | Filmaon.pw
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Tantura (2022)

Tantura (2022)

Jan. 20, 2022 85 Min.
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Alon Schwarz
Director

Aktoret

Permbledhje

Në luftën e vitit 1948 qindra fshatra palestineze u shpopulluan. Izraelitët e quajnë atë “Lufta e Pavarësisë”. Palestinezët e quajnë ‘Nakba’ Filmi shqyrton një fshat – Tanturën dhe pse “Nakba” është tabu në shoqërinë izraelite.

Titulli origjinalטנטורה
Vlerësimi IMDb8.8 votes
Vlerësimi TMDb6.2 5 votes