The Bank Job (2008) me Titra Shqip | Filmaon.com
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Bank Job

The Bank Job

Feb. 28, 2008 (UK, USA, Australia)112 Min.R
Your rating: 0
10 3 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Jason Statham isTerry Leather
Terry Leather
Saffron Burrows isMartine Love
Martine Love
Daniel Mays isDave Shilling
Dave Shilling
James Faulkner isGuy Singer
Guy Singer
Michael Jibson isEddie Burton
Eddie Burton
Richard Lintern isTim Everett
Tim Everett
Peter Bowles isMiles Urquhart
Miles Urquhart

Permbledhje

Martin i ofron Terryt udhëheqjen në një bankë të pagabueshme në rrugën Baker Street të Londrës. Ajo synon një dhomë të sigurtë të kutive të depozituara që vlejnë miliona në para të gatshme dhe ari. Por, Terry dhe ekuipazhi i tij nuk e kuptojnë se ata kuti gjithashtu përmbajnë një thesar të sekreteve të pista, sekrete që do i shty ata në një faqe të korrupsionit dhe skandaleve të paligjshme.

Titulli origjinalThe Bank Job
Vlerësimi IMDb7.3 156,302 votes
Vlerësimi TMDb6.6 587 votes