Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Lost City of Z (2016) HD

The Lost City of Z (2016) HD

In 1925, Percy Fawcett ventured into the Amazon in search of a myth. What he discovered became legendary.Mar. 15, 2017 (USA)140 Min.R
Your rating: 10
9.5 4 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

James Gray
Director

Aktoret

Charlie Hunnam isPercival Fawcett
Percival Fawcett
Robert Pattinson isHenry Costin
Henry Costin
Sienna Miller isNina Fawcett
Nina Fawcett
Tom Holland isJack Fawcett
Jack Fawcett
Angus Macfadyen isJames Murray
James Murray
Ian McDiarmid isSir George Goldie
Sir George Goldie
Franco Nero isBaron de Gondoriz
Baron de Gondoriz
Bobby Smalldridge isYoung Jack Fawcett
Young Jack Fawcett
Tom Mulheron isJack Fawcett
Jack Fawcett
Edward Ashley isArthur Manley
Arthur Manley

Permbledhje

Në fillimin e shekullit të 20-të, eksploruesi britanik Percy Fawcett udhëton në Amazon, ku zbulon prova të një qytetërimi të panjohur dhe të përparuar që dikur mund të kishte banuar diku në rajon. Përkundër talljes nga krijimi shkencor, i cili i konsideron popujt indigjenë si egërsi, Fawcett i vendosur, i mbështetur nga bashkëshortja, djali dhe ndihmësi i tij i devotshëm, kthehet në xhungël të tij të dashur në një përpjekje për të provuar rastin e tij.

Titulli origjinalThe Lost City of Z
Vlerësimi IMDb6.9 14,059 votes
Vlerësimi TMDb5.9 216 votes