Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Vikram (2022)

Vikram (2022)

Njëherë e një kohë jetonte një fantazmë...Jun. 02, 2022 174 Min.
Your rating: 0
5.5 2 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Kamal Haasan isCommander Arun Kumar Vikram
Commander Arun Kumar Vikram
Fahadh Faasil isAgent Amar
Agent Amar
Narain isInspector Bejoy
Inspector Bejoy
Chemban Vinod Jose isPolice Chief Jose
Police Chief Jose
Santhana Bharathi isAgent Uppiliappan
Agent Uppiliappan
Elango Kumaravel isAgent Lawrence
Agent Lawrence
Vasanthi isAgent Tina
Agent Tina
Kalidas Jayaram isACP Prabhanjan
ACP Prabhanjan
Baby Dharsan isVikram Jr. / vikram'
Vikram Jr. / vikram'

Permbledhje

Një film aksion me tension të lartë, ku një hetuesi special i caktohet një rast i vrasjeve seri, ai zbulon se çështja nuk është ashtu siç duket dhe drejtimi në këtë rrugë do të përfundojë vetëm në një luftë midis të gjithë të përfshirëve.

Titulli origjinalவிக்ரம்
Vlerësimi IMDb8.3 votes
Vlerësimi TMDb7.2 56 votes