Cursed

Cursed

Jul. 16, 2020
Your rating: 0
9 8 votes

Krijues

Cast

Katherine Langford isNimue/Lady of the Lake
Nimue/Lady of the Lake
Shalom Brune-Franklin isIgraine/Morgana
Igraine/Morgana
Daniel Sharman isWeeping Monk/Lancelot
Weeping Monk/Lancelot
Peter Mullan isFather Carden
Father Carden
Billy Jenkins isSquirrell/Percival
Squirrell/Percival
Sebastian Armesto isKing Uther Pendragon
King Uther Pendragon

Video trailer

Images

Synopsis

Në këtë marrje të re të legjendës Arthurian, adoleshenti Nimue bashkon forcat me Arthurin mercenar në një kërkim për të gjetur Merlin dhe për të dhënë një shpatë antike.

Original titleCursed
Firt air dateJul. 16, 2020
Last air dateJul. 16, 2020
Seasons1
Episodes10
StatusReturning Series

Sezonet dhe serit

1Sezoni 1 Jul. 16, 2020

TITUJ TE NGJASHEM