Far from the Madding Crowd (2015) HD
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Far from the Madding Crowd (2015) HD

Far from the Madding Crowd (2015) HD

Based On The Classic Love Story By Thomas Hardy.May. 01, 2015 (UK, USA)119 Min.PG-13
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Carey Mulligan isBathsheba Everdene
Bathsheba Everdene
Michael Sheen isWilliam Boldwood
William Boldwood
Tom Sturridge isSergeant Troy
Sergeant Troy
Juno Temple isFanny Robin
Fanny Robin
Hilton McRae isJacob Smallbury
Jacob Smallbury
Richard Dixon isBoldwood'
Boldwood'
Jamie Lee-Hill isLaban Tall
Laban Tall
David Golt isMarket Con Man
Market Con Man

Permbledhje

Në Anglinë Viktoriane, e pavarura dhe kokëforta Bathshëba Evëdinë, takon tre mëtues shumë të ndryshëm: Gabriel Oak, një bari delesh; Frank Troi një rreshter i pamatur; dhe Uilliam Bolldud, një beqar i suksesshëm dhe i pjekur.

Titulli origjinalFar from the Madding Crowd
Vlerësimi IMDb7.1 33,836 votes
Vlerësimi TMDb6.8 284 votes