Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Paddington (2014) HD

Paddington (2014) HD

The Adventure BeginsNov. 27, 2014 (UK, France)95 Min.PG
Your rating: 10
9 8 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Paul King
Director

Aktoret

Nicole Kidman isMillicent
Millicent
Peter Capaldi isMr. Curry
Mr. Curry
Ben Whishaw isPaddington (voice)
Paddington (voice)
Michael Gambon isUncle Pastuzo (voice)
Uncle Pastuzo (voice)
Imelda Staunton isAunt Lucy (voice)
Aunt Lucy (voice)
Sally Hawkins isMrs. Mary Brown
Mrs. Mary Brown
Julie Walters isMrs. Bird
Mrs. Bird
Jim Broadbent isMr. Gruber
Mr. Gruber
Matt Lucas isTaxi Driver
Taxi Driver

Permbledhje

Një ari i ri udhëton për në Londër në kërkim të një shtëpie. I humbur dhe i vetmuar në stacionin e Padingtonit, ai njihet me familjen e këndshme Braun, të cilët i ofrojnë një strehë të përkohshme.

Titulli origjinalPaddington
Vlerësimi IMDb7.2 54,184 votes
Vlerësimi TMDb7 750 votes