Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Longest Yard (2005) HD

The Longest Yard (2005) HD

If you can't get out, get even.May. 19, 2005 (USA)113 Min.PG-13
Your rating: 1
5.5 2 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Peter Segal
Director

Aktoret

Adam Sandler isPaul Crewe
Paul Crewe
Chris Rock isCaretaker
Caretaker
Burt Reynolds isCoach Nate Scarborough
Coach Nate Scarborough
Michael Irvin isDeacon Moss
Deacon Moss
Nelly isMegget
Megget
Terry Crews isCheeseburger Eddy
Cheeseburger Eddy
Bob Sapp isSwitowski
Switowski

Permbledhje

Pol “Laraman” Kruja ishte një superyll i ragbit, ama ajo kohë për të ka përfunduar. Kur arrestohet nën akuzën që po ngiste makinën i dehur, Poli merr vesh se ishte kërkuar që veçanërisht të shkonte në burgun Allenvill nga drejtori Hejzën, i cili kishte menduar që t’i shfrytëzonte aftësitë dhe vizionin e Polit për ekipin e tij të ragbit. Pasi që i caktohet për detyrë që të formoj një ekip ragbi me të burgosurit për të luajtur kundër rojeve në një ndeshje “miqësore”, Kruja sheh vetën brenda një loje shumë interesante.

Titulli origjinalThe Longest Yard
Vlerësimi IMDb6.4 136,114 votes
Vlerësimi TMDb6.1 620 votes